Så dejligt - med skovbunden dækket af anemoner - var der i Terndrup Lund, da vi fejrede jubilæum i april 2010! (Klik for bedre visning!)
Gymnastikgruppen Sirenerne havde i 2010 bestået i 10 år.
Den 1. egentlige sæson var altså sæsonen 1999/2000 og det blev fejret den 16. april i Terndrup.
Alle Sirener var inviteret til arrangementet, der startede ved indgangen til Terndruphallen fredag eftermiddag.
Sædvanen tro skulle vi "arbejde" før festlighederne. Dette arbejde bestod nu blot i et fint jubilæumsløb rundt i by og skov (Lunden) - med mer' eller mindre finurlige opgaver. Se bare billederne her under!
Vi nød det! - og det tilmed i et dejligt forårsvejr😋
Efter løbet - der heldigvis også bød på dejligt (indendørs!) traktement med quiz hos Sirene Grete Andersen, var det tid til bad, omklædning og middag på Terndrup skole 💋
Og det blev en FESTAFTEN!
Med dejlig mad, fornem og stillig betjening (Gæve Sirene-mænd!) og dertil mange gode festlige indslag!
Se bare:
Nyeste kommentarer
01.11 | 07:02
Skønt billede af Sirenernes åbne hold til LS (hvornår?) Jeg glæder mig ti...
19.11 | 09:08
Dejligt gensyn med Sirenerne og Landsstævnet. Jeg ønsker jer alle en god sæ...
06.10 | 07:48